facebook

 603 800 917

 516 657 047

ul. Marcowa 2

ul. Warszawska 100

kuku
kuku

Dlaczego warto posłać dziecko do prywatnego żłobka?

Grudzień 15, 2020

Nie ulega wątpliwości fakt, że rodzice chcą dla swoich pociech jak najlepiej. Mamy często wyznają, że najchętniej zostałyby z dzieckiem w domu jak najdłużej. Jednak nie każdy ma taką możliwość. Powrót do pracy zawodowej często jest nieunikniony, nawet po kilku miesiącach od narodzin. Im bliżej tego momentu, tym więcej wątpliwości w głowach rodziców. Opiekunka czy może żłobek? Ilu ludzi, tyle opinii. Poniżej przedstawimy zalety zapisania pociechy do prywatnego żłobka.

Kontakt z rówieśnikami

Pierwszy dzień w żłobku niesie za sobą wiele wyzwań, szczególnie gdy maluch jest jedynakiem. To zupełnie normalne, że obawiamy się tego, co nowe. Jednak w dłuższej perspektywie czasu zapewnienie dziecku kontaktu z rówieśnikami, przyniesie wiele korzyści. Nie sposób wymienić wszystkich zalet. Państwa pociecha nauczy się przede wszystkim:

  • dzielenia się zabawkami,
  • empatii,
  • wyrażania emocji i obrony własnego zdania,
  • szacunku w stosunku do rówieśników i dorosłych,
  • rozwiązywania konfliktów,
  • samodzielności (na przykład korzystania ze sztućców lub nocnika),
  • przystosowania się do obowiązujących zasad (na przykład do pory snu, zabawy albo posiłku).

Dzięki kontaktowi z innymi malcami dziecko nabierze umiejętności, które pomogą mu w codziennym życiu. Wyjście na plac zabaw czy wyjazd do rodziny będą o wiele przyjemniejsze, bo maluch będzie umiał się odnaleźć w nowych sytuacjach i miejscach.

Zajęcia edukacyjne

Kolejnym powodem, dla którego warto zapisać dziecko do żłobka, jest dostęp do wielu zajęć edukacyjnych. W naszych placówkach oferujemy między innymi zabawy z elementami muzykoterapii, zajęcia plastyczne, zabawy w języku angielski czy zabawy logorytmiczne. Dzięki tak szerokiemu wyborowi zajęć dzieci nie tylko nabywają wielu nowych umiejętności i poznają pierwsze zwroty w języku angielskim, ale także mają okazję, by odkryć swoje pierwsze pasje i talenty.

Nasze placówki tworzymy z pasją, sercem i energią. Posiadamy także doświadczenie i wiedzę, którą mamy przyjemność przekazywać podopiecznym. Posłanie dziecka do prywatnego żłobka będzie dobrą decyzją, ponieważ otrzyma ono należytą opiekę oraz ogrom możliwości rozwoju w przeróżnych dziedzinach. Dzięki temu będzie szczęśliwe, a Państwo spokojni.

Wróć
kuku

A-KuKu – żłobek, miejsce stworzone z pasją, sercem i energią – które mamy przyjemność Państwu zaprezentować.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 6:30 - 17:30

Wtorek: 6:30 - 17:30

Środa: 6:30 - 17:30

Czwartek: 6:30 - 17:30

Piątek: 6:30 - 17:30
Sob-Niedz: nieczynne

O Żłobku A-kuku

Copyright © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. Strona wykonana przez ART4U Media