Kim jesteśmy?

Pomagamy dzieciom angażować ich ciała i umysły poprzez zabawę i zajęcia edukacyjne.

Wizja

Wiecie, co jest super podczas nauki? Zabawa! Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a szczególnie kiedy same czegoś doświadczają. W edukacji najważniejszy jest entuzjazm, to dzięki niemu nauka jest pełna przygód! Wszystko jest wtedy ciekawe i fascynujące. Dlatego zależy nam na stworzeniu szczęśliwego i bezpiecznego środowiska, w którym maluchy mogą się swobodnie rozwijać.

Misja

W naszym przedszkolu tworzymy środowisko pełnej akceptacji, wyrozumiałości, bezpieczeństwa oraz braku ocen, w którym możliwy jest rozwój najmłodszych. Doskonale wiemy, że o wyznaczone granice należy się troszczyć, a nie walczyć o nie wyznaczając kary i nagrody.

Nasi nauczyciele asystują i towarzyszą dzieciom w ich naturalnej drodze uczenia się, ale ich nie wyręczają. Wszystko po to, aby pomóc przedszkolakom rozwijać się w sposób, który jest dla niego najlepszy.

h-02
h-09

Społeczność

Zapraszamy dzieci od 2,5 roku życia. Grupy są kamerlane – 14 dzieci, dzięki czemu każde dziecko otrzyma optymalną ilość uwagi. Przestrzeń placówki jest przystosowana w przejrzysty sposób. Nasze sale są pełne zabawek przyjaznych dzieciom, tak aby podczas nawet swobodnej zabawy mogły rozwijać się i poznawać otaczający je świat.

Planujemy szereg spotkań i szkoleń dla rodziców oraz przygotowanie warsztatów, które będą odbywały się razem z dziećmi, abyśmy mogli się wspólnie uczyć i bawić. Zajęcia dodatkowe, które znajdą się w naszej ofercie, zostaną wybrane w porozumieniu z rodzicami oraz dostosowane do potrzeb i pasji Waszych dzieci.

Ewa Grabowska-Klinkosz

Właściciel przedszkola

Z wykształcenia jestem psychologiem i psychoterapeutką, z praktycznym doświadczeniem w pracy pedagogicznej i psychologicznej.

Ukończyłam studia psychologiczne magisterskie na UG, w kolejnych latach zdobywałam doświadczenie oraz poszerzałam swoje kwalifikacje podczas licznych szkoleń i kursów (ukończyłam między innymi 4-letnie studium psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, studia podyplomowe z coachingu).

Prywatnie jestem osobą spełnioną – mam wspaniałego męża i dwóch niesamowitych – choć potrafiących kreatywnie pozbawić mnie resztek energii – synów. Uwielbiam wyzwania, staram się aktywnie spędzać czas i korzystać z każdej cennej chwili z moimi najbliższymi.

Natalia Czarnobaj-Pisz

Dyrektor

Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Dodatkowo ukończyłam edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, zarządzanie oświatą, a także roczne studium NVC – Porozumienie bez Przemocy w Edukacji. Posiadam 10-letnie doświadczenie w nauczaniu oraz pracy w przedszkolu.

Moje zajęcia są oparte na metodach takich jak TPR learning, czyli Total Physical Response. Bazuje ona na psychologii behawioralnej, pamięci oraz rozwojowej opartej na założeniach z dziedziny neurodydaktyki – brain-friendly learning, czyli tworzeniu atmosfery zabawy. Sprzyja to nauce oraz motywuje dzieci tak, aby wykorzystały maksymalnie swój naturalny potencjał, rozwijały swoją wrażliwość, twórczość oraz budowały poczucie pewności siebie.

Poza pracą jestem bardzo ekstrawertyczną osobą, która jednocześnie kocha wyciszyć się na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku, wraz z mężem i ukochanymi zwierzakami.

Paulina Konarczuk

Psycholog przedszkola

Psycholog dziecięcy z wieloletnim doświadczeniem, terapeuta integracji sensorycznej. Specjalizuję się w prowadzeniu terapii dzieci, prowadzę konsultacje z rodzicami z zakresu kompetencji wychowawczych oraz terapię integracji sensorycznej. Przez 7 lat pracowałam jako psycholog w Przedszkolu Specjalnym w Elblągu i prowadziłam indywidualne zajęcia z dziećmi: z autyzmem, z upośledzeniem umysłowym oraz z dziećmi w normie z zaburzeniami rozwojowymi w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Współprowadziłam również punkt konsultacyjny celem rozpoznania zaburzeń u dzieci i wskazania rodzicom odpowiednich działań.

Joanna Trypaluk

Pomoc nauczyciela

Nazywam się Joanna Trypaluk. Z A-kuku jestem związana od 5 lat. Byłam opiekunką dzieci w wieku 1-3. Skończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, aktualnie podjęłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (nauczycielska). Jestem trenerem 1 stopnia i prowadzę zajęcia z marki Sensoplastyka. Ukończyłam szkolenie ArteMindfulness, oraz NVC Wprowadzenie do komunikacji Empatycznej. Uczestniczyłam w warsztatach Porozumienie bez przemocy i tymi zasadami kieruję się w życiu codziennym. Prywatnie jestem szczęśliwą i spełnioną żoną i Mamą już 11letniego Alanka. Pasjonuje mnie daleki wschód. Indie kolebka Jogi. Idąc w tym kierunku ukończyłam kursy- Joga dla dzieci – ćwiczenia wzmacniające koncentracje i redukujące stres. Pasjonuję się grą na Kalimbie co również robię w pracy z dziećmi.

Anna Ziemba

Pomoc nauczyciela

Nazywam się Ania, jestem absolwentką Pedagogiki ze specjalizacją pedagogika resocjalizacyjna. Kształcę się nadal w kierunku pedagogiki szkolnej z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Praca z dziećmi sprawia mi dużo radości i satysfakcji. Bardzo lubię prowadzić zajęcia z dziećmi a w szczególności zajęcia plastyczne i ogólnorozwojowe.  Odbyłam kurs NVC – Porozumienia bez Przemocy. Bardzo zainspirował mnie „język żyrafy” także ciągle staram się pogłębiać zdobytą wiedzę. Prywatnie jestem mamą 3 letniej dziewczynki więc mój świat kręci się wokół mojego małego człowieka 🙂